В Україні розпочато заборону пластикових пакетів на рівні держави. Згідно останніх новин йде мова про обмеження розповсюдження пластику та штрафи при порушенні відповідних правил.
Якщо з пакетами більш зрозуміло (їх можна замінювати аналогічними предметами з екологічних матеріалів), проте як бути з пляшками? Чи це так само шкідливо? Чи відрізняється велика багаторазова пластикова тара для води (від 5 л) від пляшок 0,5 – 1,5 л?
Хоч і вся тара виготовлюється з пластика, але одноразові та багаторазові пляшки мають вагому та принципову різницю. Давайте розберемося, з якої пляшки краще пити, щоб застерегти себе від харчового і навіть хімічного отруєння!
Якщо дивитися з економічної точки зору, то вода в одноразових пляшках – це переплата, так як у вартість включені витрати на виробництво тари. Вибираючи варіант з багаторазовою пляшкою, ви економите, так як платите за ємність 1 раз, а потім обмінюєте повні балони на порожні.
З точки зору здоров’я, то пластикові однаразові ємності можуть виділяти небезпечні хімікати. Тому, купуючи воду в одноразових пластикових пляшках, звертайте увагу позначення. Наприклад:
Ще один аргумент на користь багаторазових пляшок - турбота про екологію. За дослідженнями вчених приблизно ¾ пластикових пляшок, відправлених в сміття, не переробляються!
Якщо ви хочете використовувати ємність багаторазово, вибирайте спеціальні багаторазові пляшки з пластика з відповідним маркуванням. Врахуйте, що такі ємності не можна мити окропом, потрібно ретельно промивати теплою водою і дезінфікувати безпечним засобом.
Багаторазові бутлі доставки «Чистої води» при кожній заміні проходять ретельне очищення та знераження.
Але як бути, коли ви в дорозі, на прогулянках і тд?
Як варіант, мати при собі пляшечку маркування «2» і «4»,«5» РР, дома кожного разу промивати її та наповнювати «Чистою водою» з бутля.
Так ви робите внесок в екологію (тому що не використовуєте шкідливий пластик, який потім псує ґрунти та підземні води!), а також внесок у власне здоров’я (тому що знаєте, що п’єте дійсно чисту воду!).